Photography Workshop

Fotíš na mobil, kompakt nebo zrcadlovku, ale pořád to není ono? Chceš se naučit základy fotografovaní a získat tipy, jak fotku upravit v mobilu? Přijď se dozvědět víc na workshop v sobotu dopoledne. Naučíš se, jaký úhel pohledu zvolit. Jak nastavit foťák. A proč je důležité fotku upravit a ukázat někomu dalšímu. Pod vedením profesionální fotografky nafotíš pár snímků a dostaneš zpětnou vazbu. Bavit se budeme také o sociálních sítích na sdílení fotek. Foťák nebo mobil s sebou!

Do you take Picture with help of a mobile phone, compact camera or a reflex camera and it is still not good enough? Do you want to learn basics of photography and learn how to adjust pictures in your mobile phone? Come to see us on Saturday. You will learn how to choose a view angle and how to set up a camera. It is also important to adjust a picture and show it to someone else. A professional photographer will guide you to take few pictures and provide you with a feedback. We will also talk about social networks. Do not forget to bring your camera or mobile phone!

Photography

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>